معرفی جک های گازی ERGO

تنظیم ارتفاع صندلی با عبور از دوره پیچ های حلزونی ، بیش از یک دهه است که وارد صنعت جکهای هیدرو-پنوماتیک شده است.جک های گازی صندلی اداری بدون شک پیچیده ترین و مهندسی ساز ترین قطعه صندلی اداری محسوب می شوند.

فشار بالای نیتروژن غیر سمی محبوس شده درون سیلندرهای داخلی ، امکان تنظیم فشار بر روی پیستون ها و به تبع آن تنظیم ارتفاع کورس جک را فراهم می آورد.این جابجایی گاز در فضای بین سیلندرها با شیرهای کوچکی مدیریت شده و همچنین سیستم روانکاری روغن و فنرهای انتهای بدنه ، سرعت حرکت سیلندر داخل کاور و نیروی وارده به بدنه را کنترل می کنند.

با نگاه به دیاگرام فشار-کورس جک، نحوه عملکرد این المان مکانیکی بیشتر مشخص می گردد.
map

در فاصله 5 میلی متر مانده به انتهای کورس های تراکم و انبساط ، فشار داخلی سیلندر محاسبه شده و بدین ترتیب چهار نیروی موثر برای تنظیم این دیاگرام بدست می آید که معمولا فشار F1  و در برخی مواقع F3 بعنوان شاخص نیرو در نظر گرفته می شود و معمولا در بازه 370 تا 430 نیوتن ، نیروی مورد نیاز در نظر گرفته می شود.

جک ها بر اساس ضخامت لوله سیلندر داخلی و کاور خود نیز که عامل اصلی عمر جک و تحمل ممان خمشی وارده هنگام عملکرد و مقابله با نشتی آن ، معمولا به 4 گروه (کلاس ) نیز طبقه بندی می گردند :

کلاس 1 : 1.2 میلی متر برای سیلندر داخلی و 1 میلی متر برای کاور ( که اصلا توصیه نمی گردد!)

کلاس 2 : 1.5 میلی متر برای سیلندر داخلی و 1 میلی متر برای کاور ( حالت استاندارد )

کلاس 3 : 2 میلی متر برای سیلندر داخلی و 1.5 میلی متر برای کاور ( حالت مطلوب )

کلاس 4 : 2.5 میلی متر برای سیلندر داخلی با اعمال عملیات حرارتی و 1.5 میلی متر برای کاور ( کاربری سنگین )

همچنین سازندگان معمولا انتهای کاور جک را به صورت فرمدهی شده و یا جوش داده مهار می کنند که اساسا کیفیت نوع جوش داده شده بیشتر توصیه می گردد.

مهم ترین شاخصه انتخاب جک بر اساس طراحی و نوع صندلی ، کورس جک است که معمولا از سایزهای 8 در صندلی های سنگین و مدیریتی ، 10و 12 در صندلی های کارشناسی ، 21 و26 برای صندلی های کانتری و آزمایشگاهی استفاده می گردد.

انتخاب کورس نامناسب جک ، امکان واژگونی صندلی را بوجود می آورد که این موضوع عموما توسط طراحان محاسبه می شود.

ERGO

و اما چرا جک های گازی ERGO؟

مجموعه تولید کننده جک صندلی ارگو از نظر امکانات تولید، برترین تجهیزات و تکنولوژی تولید در چین را دارا بوده و مشتریان این کارخانه اغلب تولید کنندگان طراز اول صندلی در چین و کل دنیا هستند. نکته قابل توجه این است که از چند سال پیش مرغوب ترین برند شناخته شده جک گازی آلمان به نام استابیلوس، تولید جکهای خود را در آسیا به این کارخانه واگذار کرده که تحت نام برند استابیلوس آلمان در حال تولید است.

برخی نکات تمایز در تولیدات این مجموعه صنعتی:

 • عملیات تولید قطعات اصلی سیلندر و بدنه جک همگی در داخل مجموعه و تحت نظارت کامل واحد کنترل کیفیت و با تجهیزات خودکار و نیمه خودکار انجام می شود.

2

ERGO

 • سایر اقلام ورودی از دیگر تامین کنندگان صورت کامل و صد در صد کنترل شده و قطعاتی که هر گونه مشکل و ایرادی داشته باشند جدا سازی می شود

3

4

 • یک نمونه از اقلام جداسازی شده که عدم مشکل کیفی داشته است.

5

 

6

ERGO

 • با توجه به تلرانسهای بسیار کم در فیتینگهای داخلی جک، تولید این قطعات نیازمند تکنولوژی بالا بوده و تهیه آنها از تامین کنندگان با کیفیت بسیار با اهمیت است. در محصولات ارگو شیر گازی استفاده شده از نوع آلیاژ آلومینیومی بوده که طول عمر و کیفیت بسیار بالاتری را برای محصول ایجاد خواهد کرد.

7

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار ذرات ریزی در اتاق مونتاژ جک بسیار با اهمیت است. کلیه کارکنان خط مونتاژ مجهز به لباس خاص، سر بند و کفش مخصوص ورود به اتاق مونتاژ هستند و برای ورود به سالن مونتاژ حتما باید از اتاق غبار روبی بگذرند. ورودی اتاق مونتاژ جک که در مقابل هر گرد و غباری پاکیزه نگهداری می شود.

 

8

اتاق غبار روبی

9

ERGO

پوشش کارکنان اتاق مونتاژ

10

 • 100 در 100 کلیه تولیدات بعد از تزریق نیتروژن تست فشار شده و محصولاتی که در دامنه فشار مورد قبول نباشند جدا سازی می شوند.

11

تمامی سیلندرها بعد از مونتاژ و تزریق گاز به مدت 15 روز در فضای قرنطینه نگهداری می شوند تا هر گونه نشتی گاز در این مدت زمان مشخص شود. بعد از این مدت محصولاتی که نشتی داشته با بیرون زدگی پیستون جک مشخص شده و جدا سازی می شود.

 

12

ERGO

بعد از دوره قرنطینه  مجدد صد در صد سیلندرها تست فشار شده و در مواردی که دچار افت فشار شده باشد جدا سازی به صورت خودکار انجام می شود.

بعد از مونتاژ نهایی کاور و بسته بندی، مطابق استاندارد نمونه گیری از محموله نمونه گیری شده و تستهای دوام، استحکام، نیروی افقی به پشتی صندلی، و سایر تستهای مربوط به دما ی بالا و دمای پایین  مطابق با استاندارد بیفما بر روی نمونه ها انجام می شود.

تست گردش نشیمن برای بررسی دوام چرخشی جک

13

تست عمر

14

تست عمر سیلندر

در این تست سیلندرها در دو کاور که امکان نمایش داخل آن هست قرار می‌گیرند تا در طی تست هر گونه خرابی قابل مشاهده باشد.

15

ERGO

نمونه سمت چپ بعد از ۲۱۳۴۶۷ سیکل و نمونه سمت چپ بعد از ۱۴۸۴۱۰ سیکل تست.

16

نیروی افقی وارد بر پشتی که برای بررسی اثر نیروی افقی وارد بر جک انجام می شود.

17

آون برای افزایش حرارت جک و بررسی آن در دمای بالا

18

فریزر برای کاهش دمای جک و بررسی مقاومت آن در دمای پایین

19

کشش پشتی برای بررسی نیروی افقی وارد بر جک

20

ERGO

مهم ترین مزایای جک های گازی ERGO

 • امکان سفارشی سازی فشار گاز نیتروژن وابعاد جک(کونیک بدنه و …)
 • 3 سال گارانتی (با امکان عودت 2 در مقابل 1 )
 • تاییدیه تست های Bifma , SGS , TUV , Din4550 , LGA(عمر و استحکام )
 • امکان ارایه در طرح های بسته بندی سفارشی (پالت ، کارتن و …)
 • رنگ کاور های مشکی یا آبکاری و یا سفارشی ( گلد ، سفید و ..)
 • رنگ الکترواستاتیک برای رنگ مشکی و آبکاری نیکل کروم جهت زیبایی و مانایی پوشش
 • چرخش 360 درجه (و یا گردش محدود به صورت سفارشی)

جهت اطلاعات بیشتر و یا سفارش گذاری این کالا با کارشناسان شرکت وین ورد در تماس باشید.

ERGO

فهرست